Uroczystość Jasełek od lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym Przedszkolu. W tym roku przedstawienie odbyło się w Brzeskim Centrum Kultury  20 grudnia i było wyjątkowe, ponieważ brali w nim udział rodzice i absolwentka naszego Przedszkola Anastasia Łukaszów.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Mali aktorzy oraz rodzice we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołkami, pastuszkami, królami, którzy wspaniale recytowali przygotowane wierszyki. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały również znane pastorałki i ku wielkiemu zaskoczeniu widzów były nawet partie solowe. Śpiewom towarzyszyły dźwięki gry na frażoletach i skrzypcach, które sprawiały, że atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa  którzy w ubogiej stajence znaleźli schronienie. To do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy, pastuszkowie oraz dzieci niosąc Dzieciątku dary prosto z serca. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor Grażyny Rosińskiej i Pana Burmistrza Jerzego Wrębiaka oraz zostali poczęstowani słodkimi piernikami upieczonymi przez rodziców naszych przedszkolaków.

 

Wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację tegorocznych Jasełek serdecznie dziękujemy.


1-2.jpg - 39.88 KB  2-2.jpg - 40.56 KB

 

3-2.jpg - 38.64 KB  6-1.jpg - 41.28 KB

8-1.jpg - 38.45 KB  9.jpg - 37.80 KB

13-1.jpg - 37.08 KB  14-1.jpg - 40.56 KB

15.jpg - 42.30 KB  20.jpg - 42.19 KB