DENTOBUS - bezpłatne leczenie stomatologiczne dla dzieci

Zdrowie dzieci jest najwyższą wartością, tak dla rodziców, jak i opiekunów w szkole. Zauważając poważne braki w opiece stomatologicznej będące wynikiem wielu lat zaniedbań w tym temacie, rząd Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął program zakupu Dentobusów, czyli mobilnych gabinetów dentystycznych. Dzięki temu profesjonalna opieka stomatologiczna stanie się bardziej dostępna dla uczniów w małych szkołach, w których aktualnie nei ma gabinetu lekarza dentysty.

Od dnia 1 października 2018r. wyłoniony w przetargu świadczeniodawca udzielał będzie bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie leczenia stomatologicznego, edukacji oraz profilaktyki dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Harmonogram postoju Dentobusa dostępny będzie na stronie www.nfz-opole.pl Zwiększy to dostępność opieki, w szczególności, dla pacjentów z małych miejscowości, w których jest utrudniony dostęp do dentysty.

Dziękuję Państwu za zaangażowanie i jednocześnie wyrażam przekonanie, że ta forma opieki wpłynie na wzrost bezpieczeństwa oraz przyczyni się do polepszenia zdrowia wśród dzieci i młodzieży na Opolszczyźnie.

Wojewoda Opolski

Violetta Porowska