Przyszedł wrzesień, a za nim jesień..

Za nami pierwszy miesiąc w przedszkolu. Serdecznie witamy nowe dzieci, a szczególnie ciepło witamy nowo przybyłe maluszki!!! Jesteśmy z nich dumni, ponieważ szybko się zaaklimatyzowali. Cieszymy się, że już nie płaczą i widzimy ich uśmiechy na twarzy podczas pobytu w przedszkolu.

Już na początku pierwszego tygodnia odbyło się pierwsze muzyczne spotkanie z Dziadkiem Bachem. Poznaliśmy nowy instrument, czyli flet, i poszerzyliśmy wiedzę o muzyce. Oprócz tego świetnie się przy tym bawiliśmy!

Pierwszy miesiąc roku szkolnego upłynął również pod znakiem bezpieczeństwa w przedszkolu i na drodze. W związku z tym gościliśmy w Przedszkolu brzeskich funkcjonariuszy Policji, którzy przeprowadzili dla dzieci zajęcia dotyczące bezpiecznego zachowania na drodze, podczas spacerów ruchliwymi ulicami. Dowiedzieliśmy się również jak zachowywać się, kiedy spotkamy zwierzę, którego nie znamy. Na koniec każdy dostał książeczkę oraz odblask na kurtkę.

17 września starszaki: MOTYLKI i PSZCZÓŁKI pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Biadaczu. Dzieci poznały niektóre zwierzęta hodowlane, a nawet miały możliwość dojenia kozy. Przedszkolaki obserwowały przyrodę oraz tradycje wsi i rolnictwa. Na koniec wycieczki dzieci dowiedziały się jak "Od ziarenka do bochenka” powstaje chleb. Dzieci samodzielnie wykonały bułki, które po upieczeniu zjadły, były przepyszne.

20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci z gr. PSZCZÓŁKI i MOTYLKI uczestniczyły w barwnym korowodzie, wraz z innymi dziećmi z brzeskich przedszkoli. Dzieci przeszły do Przedszkola Publicznego nr 2, gdzie czekały na nich atrakcje i zabawy. Dzieci z młodszych grup obchodziły swoje święto w przedszkolu, gdzie czekało na nie wiele atrakcji zarówno w salach jak i na dworze.

27 września reprezentacja dzieci z grupy MOTYKÓW wzięła udział w Lekkoatletycznej Olimpiadzie Przedszkolaków na boisku przy PSP nr 1. Odbyły się tam nie tylko biegi. Dzieci uczestniczyły w rozgrzewce wraz z Burmistrzem Jerzym Wrębiakiem i obejrzały taniec olimpijski.

Wielkim wydarzeniem w naszym przedszkolu było powitanie Pani Jesieni, zorganizowane przez nasze Panie. Wszystkie grupy zebrały się w sali gimnastycznej, by móc wspólnie powitać Panią Jesień, w której rolę wcieliła się Pani Dorotka. Przy tym spotkaniu towarzyszyło nam dużo zabawy, konkursów, piosenek. Dzieci z całego przedszkola gorąco powitały Panią Jesień tańcem, śpiewem i dobrą zabawą. Pewnie dzięki temu mamy taką ładną, ciepłą jesień. ;)