Dzięki gorącemu powitaniu Pani Jesieni, jakie odbyło się we wrześniu, cały październik mieliśmy słoneczny!

Już na początku miesiąca maluchy z grupy KRASNOLUDKI i MUCHOMORKI przygotowywały zdrowie soki z jabłek i marchewek. Dzieci pełne energii oraz zainteresowania umyły owoce i warzywa. Następnie wrzucały je do sokowirówki. Kiedy soczek był już gotowy, przystąpiły do smakowania. Wszystkim dzieciom bardzo soki smakowały, które pozostawiały na ich buźkach „wąsiki”.

MUCHOMORKI

KRASNOLUDKI

 

2 października odbyło się kolejne spotkanie z muzyką. Tym razem mieliśmy do czynienia z instrumentem dętym, czyli trąbką. Wszystkie dzieci aktywnie brały udział w zajęciach. Najbardziej jednak spodobało się, kiedy Pan na trąbce pokazał jak głośny potrafi być ten instrument.

Grupę BIEDRONKI odwiedziła pielęgniarka – mama Filipa, która odpowiedziała dzieciom o swoim zawodzie. Przypomniała dzieciom jak ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie, czego unikać, a co należy jeść. Oprócz tego Pani pielęgniarka zwróciła dzieciom uwagę o konieczności przyjmowania leków w czasie choroby, ale podawanych tylko przez dorosłych.

10 i 11 października dzieci z gr. PSZCZÓŁKI i MOTYLKI pojechały na „Warsztaty kulinarne z Sylwią Roczniak” do Kościerzyc. Gospodyni w serdecznej i  miłej atmosferze pokazała swój ekologiczny ogródek. Zaprezentowała dzieciom produkty zdrowe dla naszego organizmu oraz takie, które są szkodliwe dla naszego zdrowia, a które dzieci uwielbiają. Następnie dzieci samodzielnie przygotowywały „piramidki zdrowia”. Niektóre dzieci przezwyciężyły swoją niechęć do ugotowanego buraka czy marchewki. Później wszystkie dzieci spróbowały zupę dyniową i kotleciki z soczewicy. PYCHA! 

18 października był w Przedszkolu bardzo ważnym dniem, bo wybieraliśmy nasze Dziecięce Władze: Burmistrza i jego zastępców. W głosowaniu brały udział dzieci 5-6 letnie. Do urzędu Burmistrza Przedszkola kandydowało troje dzieci: Ania, Inka, Dawid. Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza. Były karty do głosowania, lokal wyborczy i prawdziwa urna. Dzieci oddawały głosy malując listek na kartach wyborczych w odpowiednim kolorze. Po przeliczeniu głosów został ogłoszony wynik. Niewielką liczbą głosów wygrała Ania, która została Burmistrzem Przedszkola w roku szkolnym 2018/19. Zastępcą burmistrza została Inka, a skarbnikiem Dawid. Na wyborach był obecny wiceburmistrz Tomasz Witkowski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Mrowiec. Naszym nowym władzom życzymy udanej kadencji.

Również 18 października w PP nr 2 w Brzegu odbyła się XX edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Ekologicznego pod hasłem „Dary jesieni”. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z gr MOTYLKI – I. Kobylańska, i B. Jura. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami i zdobyły super nagrody, a wręczał je burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, graulując sporej wiedzy. GRATULACJE!

Dzieci z grupy ŻABKI samodzielnie wykonały przepyszne zdrowe ciasto marchewkowe. Następnie udały się z Panią Ewelinką i panią Agnieszką na miasto, by promować zdrowe odżywianie. Dzieci częstowały przechodniów swoim własnoręcznie zrobionym ciastem i wręczały przepis na jego wykonanie.

W połowie października do naszego przedszkola przyjechali specjalni goście: strażacy z Jednostki Ochotniczej Staży Pożarnej w Brzegu. Podczas spotkania dzieci słuchały jak trudna i niebezpieczna jest praca strażaka, oraz w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Pożarną. Następnie udaliśmy się na dwór, gdzie na naszym podwórku stał wóz strażacki. Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy. Przez chwilę wszyscy mogliśmy się poczuć jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu!

22 i 23 października były ważnymi dniami dla naszych najmłodszych przedszkolaków. W tych dniach w Gr. KRASNOLUDKÓW i MUCHOMORKÓW odbyły się uroczystości „Pasowania na Przedszkolaka”.

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały program artystyczny – śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Występując przed najbliższymi, maluszki wykazywały nie tylko swoje umiejętności, ale również wielką odwagę. Po zakończonej części artystycznej Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania wielką kredką, na którą maluchy niecierpliwie czekały. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i róg obfitości. Po tych wszystkich emocjach świeżo pasowane przedszkolaczki udały się na bardzo słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Obie uroczystości zgromadziły wielu gości. Nie tylko rodziców głównych bohaterów dnia, ale również ich dziadków i innych członków rodzin. W niejednym oku zakręciła się łza, bo przecież dla najmłodszych przedszkolaków był to pierwszy występ na prawdziwej scenie. Życzymy kolejnych, tak udanych uroczystości.

 

MUCHOMORKI

 

 

KRASNOLUDKI


W naszej placówce dbamy o zdrowe odżywianie. W ramach realizowanego programu edukacji kulinarnej przedszkolaków „Dobrze gotujemy – zdrowi będziemy” nauczycielki przygotowywały zajęcia, podczas których dzieci wykonywały soki owocowe, musy z jarmużu i bananów, desery owocowe oraz owocowo-warzywne stworki.


Dzieci z gr. ŻABKI wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Dziecięcej Bibliotece Publicznej przy ul. Jana Pawła II. Zajęcia dotyczyły tematyki jesiennej. Podczas zajęć było bardzo wesoło. Oprócz czytania bajek panie bibliotekarki przygotowały zabawy, podczas których dzieci świetnie się bawiły. Dziękujemy serdecznie!